Pôvabné mesto Bergen na západnom pobreží Nórska nedávno hostilo významnú udalosť – nórsku premiéru programu One Music. Malebnosť mesta poslúžila ako vhodná kulisa pre túto hudobnú cestu.

One Music, spoločný projekt, na ktorom sa podieľajú renomované hudobné telesá zo Slovenska a Nórska, zaznamenal svoje prvé vystúpenie v Nórsku nie jedným, ale dvoma mimoriadnymi koncertmi.

Prvý koncert na začiatku našej cesty v Nórsku sa uskutočnil 2.10. v očarujúcom prostredí Litteraturhuset. Koncert bol dôkazom toho, že hudba dokáže prekonávať hranice a spájať ľudí z rôznych prostredí. Spojenie slovenských a nórskych hudobných tradícií vytvorilo jedinečnú a živú zvukovú tapisériu, ktorá si podmanila srdcia publika.

Program One Music nie je len o hudbe, ale aj o podpore prepojení a vytváraní väzieb medzi kultúrami a jednotlivcami. V Bergene bolo zrejmé, že univerzálny jazyk hudby má schopnosť spájať ľudí a preklenúť rozdiely bez ohľadu na ich národnosť alebo jazyk.

Debut One Music v Nórsku mal obrovský úspech a zanechal nezmazateľnú stopu v srdciach divákov aj účinkujúcich. Slúži ako pripomienka toho, že hudba nepozná hranice a má moc inšpirovať a spájať ľudí v harmónii.

Z Bergenu sme si odniesli spomienky na pozoruhodné vystúpenia a vedomie, že jazyk hudby bude aj naďalej spájať národy, tak ako to robil počas tejto nezabudnuteľnej cesty v Nórsku. Tešíme sa na ďalšie hudobné dobrodružstvá a kultúrne výmeny!